У минулі вихідні на Гран-Прі Бахрейну пілот Renault Sport Formula One Team Ніко ХЮЛЬКЕНБЕР перетнув фінішну лінію шостим і приніс важливі очки в скарбничку команди. Карлос САЙНС завершив гонку на одинадцятій позиції, за крок від очкової зони. 

 

КОРОЛІВСЬКІ ПЕРЕГОНИ У ПІДНЕБЕСНІЙ: НОВИЙ ШАНС ДЛЯ RENAULT SPORT FORMULA ONE TEAM

У минулі вихідні на Гран-Прі Бахрейну пілот Renault Sport Formula One Team Ніко ХЮЛЬКЕНБЕР перетнув фінішну лінію шостим і приніс важливі очки в скарбничку команди. Карлос САЙНС завершив гонку на одинадцятій позиції, за крок від очкової зони. Попереду - третій етап Королівських гонок в Китаї. Уже в ці вихідні всі шанувальники Formula 1 знову зможуть повболівати за нашу команду.

Китай - країна з унікальною історією. Цивілізація тут зародилася близько п'яти тисяч років тому і по праву вважається однією з найдавніших. Але якщо практично всі інші стародавні цивілізації в якийсь момент пережили занепад і зникнення, то історія Піднебесної неперервна і продовжується до цього дня.

Сьогодні Китай - одна з найбагатших держав, що поступаються за розмірами ВВП тільки США. Китайські корпорації, в тому числі електронні та автомобільні, грають все більшу роль у світовій економіці.

Уже в 1990-х роках уряд Китаю почав впритул займатися створенням національної траси для автоперегонів. У 1996 році був відкритий автодром в Чжухаї, через три роки прийняв етап чемпіонату світу FIA GT, але під вимоги Formula 1 ця траса не підходила. І в 2003 році почалося будівництво нового грандіозного автодрому Shanghai International Circuit в Шанхаї.

Гонка Shanghai International Circuit - це 56 кіл, в кожному з яких 5,451 км і 16 поворотів - повільних, середньошвидкісних і швидких. Аеродинаміка налаштовується на середній/високий рівень притискної сили. Максимальна швидкість - 344 км/год з активованою системою DRS і 320 км/год без неї. З повністю натиснутою педаллю газу пілоти долають 54% дистанції. На трасі розташовано вісім зон гальмування, що займають 15% дистанції кола.

За вимогливості до машини шанхайський автодром можна назвати «середнім». Середній знос гальм, середнє навантаження на мотор, середня витрата палива (1,87 л/коло) і навіть середня втрата часу на піт-стопі (довжина піт-лейн - 383 метра). Відмінних рис у траси дві: одна з найдовших прямих в чемпіонаті, і два затяжних правих поворота зі змінним радіусом.

Керуючий директор Renault Sport Cars Сіріль АБІТБУЛЬ:

«Етап в Бахрейні підтвердив враження, які ми отримали в Мельбурні. Ніко боровся на чолі середньої групи команд і заробив багато очок. Для Карлоса гонка вийшла складною - у нього був непоганий темп, але після невдалого старту він не зміг відігратися. Ми ще раз переконалися у високій щільності результатів, в цьому сезоні кожна дрібниця має значення, тому вкрай важливо прискорити наш графік доопрацювання машини.

Є і позитивні моменти. У нашої машини великий потенціал, команда працює ефективно, ми серйозно додали на піт-стопах - все стало наслідком багатомісячної роботи наших конструкторів, інженерів і гоночної команди. Ми повинні використовувати цей позитив для підняття бойового духу команди і подальшого прогресу».

У п'ятницю, 13 квітня, відбудуться перші дві сесії вільних заїздів. У суботу, 14 квітня вас чекають третя сесія вільних заїздів і кваліфікація, а насолодитися самою гонкою можна буде у неділю, 15 квітня, з 09:00.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Конфігурація траси в Шанхаї нагадує китайський ієрогліф Shang, що означає «високо» або «над».
Сім перших гонок в Шанхаї виграли сім різних гонщиків. Першим, кому вдалося перемогти в Шанхаї двічі, став Льюїс Хемілтон.
Китайські вболівальники - одні з кращих в світі, за визнанням пілотів Formula 1. Вони зустрічають в аеропорту, чекають ввечері біля готелю, традиційно дарують багато сувенірів і готові всюди слідувати за своїми кумирами.
За 14 років проведення Гран-Прі Китаю лише чотири рази під час гонки небо було безхмарним.
Перед 14-м поворотом траси в Шанхаї на відрізку в 114 метрів потрібно скинути швидкість на 258 км/год. При цьому зусилля на педалі гальма складе 115 кг, пілоти зазнають перевантаження в 5 g, на гальмуванні вивільниться енергія, еквівалентна 1938 кВт.

Три роки поспіль бренд RENAULT займає 1-е місце на автомобільному ринку України. Компанія Renault в Україні займає лідируючі позиції завдяки широкому модельному ряду, конкурентним цінам, власній програмі кредитування Renault Фінанс та кваліфікованій дилерській мережі.